Do czego mogą się przydać foliowe reklamówki?

Facebookgoogle_pluspinterest

Dobra pianka to przylegająca pianka. Aby pianka przylegała powinna być nieco ciasna, a ciasną się ciężko zakłada. Każdy pewnie pamięta swój pierwszy raz kiedy zakładał skafander do nurkowania. Męka… Wprawdzie po iluś-tam-dziesięciu założeniach pianki, dochodzi się do pewnej wprawy, ale zawsze jednak jest potrzebna odrobina cierpliwości i wysiłku.

Czy jest jakiś sposób aby ułatwić i przyśpieszyć zakładanie naszej kreacji nurkowej? Oczywiście, że tak! Tym sposobem są…

…woreczki foliowe! Tak, tak, te reklamówki za kilka groszy z marketu. A jak to działa? Ano tak: wystarczy przyoblec odpowiednią kończynę we wspomnianą foliówkę i dalej kontynuować zakładanie pianki zgodnie ze standardową procedurą.

Foliówka jest tak cienka, że nie powiększa obwodu nogi/ręki i jednocześnie tak gładka, że zakończenia naszych kończyn bez problemu prześlizgują się po neoprenie. Po opakowywaniu w piankę danej kończyny, ściągamy z niej foliówkę i zabieramy się za kolejny narząd ruchu. Uwadze nie powinien umykać fakt, że foliówka jest wielokrotnego użytku, więc metoda jest bardzo ekologiczna: najpierw zakupy, a potem drugie życie foliówki na nurkowisku.

Mała podpowiedź na koniec: jeśli ktoś z Was używa skarpetek neoprenowych, to one działają podobnie. To znaczy stopę ubraną w skarpetkę łatwiej jest przewlec przez nogawkę pianki! Dodatkowo od razu mamy zrobioną “zakładkę”: skarpetka, na niej nogawka od pianki i na to wszystko but neoprenowy, i jest znacznie cieplej, bo woda ma utrudniony dostęp do skóry.

nurkowe patenty i dziwne zwyczaje
nurkowe patenty
Facebookgoogle_pluspinterest

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *