ORGANIZACJE NURKOWE – SSI

Facebookpinterest

O SSI

Scuba Schools International (SSI) to największa na świecie agencja szkoleniowa oparta na biznesie. Założona w 1970 roku firma SSI zrzesza obecnie ponad 50 000 Profesjonalistów SSI oraz 3300 centrów i baz nurkowych w ponad 130 krajach, i rośnie każdego dnia.

Krótki rys historyczny:

Scuba Schools International wyrosło z pasji kilku zapalonych nurków, którzy chcieli umożliwić każdemu naukę nurkowania już w 1970 roku. ¹

W latach 70. Robert (Bob) Clark i firma Jeppesen-Sanderson z Denver w Kolorado, przy wsparciu Citizen Printing Company w Fort Collins,  tworzy pierwszy instruktorski podręcznik nurkowania SSI.
W latach 80. Scuba Schools International kontynuuje opracowywanie kolejnych programów i udoskonalanie tych, które już posiada. W tym czasie powstaje pierwsze międzynarodowe Centrum Regionalne SSI w Singapurze.
W latach 90. opracowuje jeden ze swoich najlepszych produktów, program Open Water Diver,
stając się jedyną agencją posiadającą kompletny system szkoleniowy, obejmujący pełnoekranowe wideo, tekst, zeszyt ćwiczeń i podręcznik instruktora.
W 2006 roku jako pierwsza staje się agencją szkoleniową opartą na technologii cyfrowej,
oferującą najnowocześniejsze programy edukacyjne.
W 2014 r. nawiązuje współpracę z głównym producentem sprzętu, firmą HEAD. Dzięki temu przejęciu staje się jedną z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się agencji szkoleniowych na świecie, której najważniejszymi filarami są sprzęt, szkolenia i podróże.
W 2015 roku przechodzi na pełną technologię cyfrową.

Ciekawostki:
– materiały szkoleniowe SSI dostępne są w ponad 30 językach
– SSI korzysta z technologii cyfrowej i oferuje dożywotni dostęp do cyfrowych materiałów szkoleniowych i certyfikatów
– w aplikacji SSI nurkowania potwierdzasz QR kodem
– bazy nurkowe SSI stają się coraz bardziej popularne we wszystkich zakątkach świata i konkurują z innymi światowymi federacjami.
– podczas programów szkoleniowych SSI poziomu podstawowego, profesjonaliści SSI mogą nauczać obu metod dzielenia się powietrzem (podanie podstawowego lub alternatywnego automatu oddechowego). Ze względu na różne konfiguracje sprzętowe w SSI zachęca się profesjonalistów, żeby nauczali nurków poziomu podstawowego obu metod dzielenia się powietrzem.

Dowiedz się więcej o szkoleniach SSI – zostań certyfikowanym nurkiem

Dołącz do SSI już teraz, klikając w poniższy baner:


SSI - Scuba Schools International - my.divessi.com - Register Now

¹ https://www.divessi.com/pl/get-certified/scuba-diving/open-water-diver
Facebookpinterest

1 komentarz

  • Rzeczywiście SSI to chyba w tej chwili najlepsza i najbardziej rozwijająca się organizacją szkoląca płetwonurków i nie tylko. Wszystkie procedury są jasne i też zarząd potrafi zapanować nad swoimi partnerami. Ja pół życia spędziłem w CMAS ie, co się okazało , włożyłem kilka lat w szkolenia , nie mówiąc o pieniądzach. Miałem przerwę w nurkowaniu . Co się okazało całą naszą grupa nie dostała certyfikatów pomimo ukończenia kursu z wynikiem pozytywnym. Klub niczego nie zgłosił , wystawił tylko książeczki , w których jest czarno na białym , że uprawnienia zostały zrobione . Od miesiąca walczę z CMAS em , żeby odzyskać uprawnienia, nic się nie dzieje . Przestrzegam wszystkich , uważajcie i pilnujcie certyfikatów . A ja muszę wszystko zaczynać od początku . Co prawda jest jeszcze kilanascie osób którzy też są w czarnej dupie . Podejrzewam, że jak nic nie zrobią to pójdziemy do sondu o oszustwo i wyłudzenie.

    MART Wolf,
  • Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *