Trochę o naszym systemie szkolenia

Facebookpinterest

Co nas wyróżnia:

Konserwatywne podejście do nurkowania.

Kursy w naszej szkole są długie i mozolne. Tak, to prawda… jesteśmy chyba jedynym centrum nurkowym w Poznaniu, w którym zajęcia basenowe na kursie podstawowym trwają 3 miesiące, a specjalizacje trwają dłużej niż wymaga tego minimum programowe federacji. Nie oznacza to, że są one nudne jak falki z olejem i pozbawione poczucia humoru czy dobrej energii, wręcz przeciwnie 🙂 Długi czas prowadzonych przez nas szkoleń pomaga zżyć się z kadrą i innymi nurkami, wyrobić w sobie odpowiednie umiejętności i nabrać pewności siebie pod wodą. Ilość zajęć wynurkowanych pod wodą podyktowana jest naszym długoletnim doświadczeniem w szkoleniu nurkowym. I choć czasy się zmieniają i konkurencja jest coraz większa, staramy się trwać przy tym, co dobre i sprawdzone. Pamiętamy jeszcze czasy, kiedy szkolenie na podstawowy stopień nurkowy było faktycznym wyzwaniem, zarówno kondycyjnym jak i psychicznym (zimna woda, braki w sprzęcie, szybko zapadająca pod wodą ciemność, której nie oświetlały nowoczesne latarki ledowe, a jedynie halogenowe, zasilane na baterie i posiadane przez co bogatszego nurka).
Obecnie, dzięki ogólnej dostępności wysokiej jakości sprzętu do nurkowania oraz popularyzacji tego pięknego sportu wśród szerokiej rzeszy osób połączonej z chęcią wyszkolenia jak największej ilości nurków pewne „dobre praktyki nurkowe” zaczynają zanikać.

I pomimo, iż niektórzy nazywają nas „dinozaurami nurkowania”, staramy się poza przekazywaniem wiedzy uczyć tego, że nic innego jak wielogodzinne praktyki pod wodą, pokora i chęć zdobywania nowych kompetencji, i doświadczeń nie zrobią z Ciebie Dobrego Nurka. I choć czasami pewne ćwiczenia powtarzamy do znudzenia, to wiemy, że w sytuacji awaryjnej, to właśnie te wyuczone na szkoleniu odruchy zadziałają pod wodą automatycznie i pozwolą Tobie zapanować nad większością stresowych sytuacji, które niestety mogą się przydarzyć.

Facebookpinterest

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.