Jedziemy na nura – zabrać swój sprzęt czy wypożyczyć na miejscu?

Facebookpinterest

Czy jadąc na wakacje warto zabrać ze sobą sprzęt do nurkowania, czy też lepiej wypożyczyć go na miejscu w bazie nurkowej? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, zaraz po ukończeniu kursu nurkowania.
No właśnie, jak to jest z tym sprzętem? Czy teraz już na wszystkie wakacje będzie trzeba zabierać ze sobą szpej nurkowy, bo a nuż znajdziemy jakieś fajne miejsce, w którym będziemy chcieli wejść pod wodę? Oczywiście wszystko zależy od tego jak bardzo zwariowaliście na punkcie nurkowania 😉

Najczęściej jednak, planując wyjazd wystarczy zadać sobie kilka pytań:
– czy w miejscu, do którego jadę są nurkowiska i bazy nurkowe?
– czy będę mieć czas na nurkowanie?
– ile nurkowań planuję zrobić?

Jeśli planujemy rodzinne wakacje, podczas których może raz lub dwa razy uda nam się wejść pod wodę, zabieranie ze sobą całego sprzętu do nurkowania może nie być trafionym pomysłem. Najlepiej wówczas zorientować się czy w miejscu naszych wakacji jest baza nurkowa, w której możemy wypożyczyć sprzęt. Dzięki temu będziemy mogli ograniczyć ilość zabieranego ze sobą ekwipunku do maski, rurki, płetw i komputera.
Zupełnie inaczej natomiast będziemy pakować się na wyjazd typowo nurkowy. Wybierając się na wakacje podczas, których planujemy zrobić 10 lub więcej nurkowań, zabranie własnego szpeju będzie jak najbardziej uzasadnione. O ile zrobienie jednego lub dwóch nurkowań w ciągu wyjazdu w za dużej lub dziurawej piance z bazy da się przeżyć, to nurkowanie w takim sprzęcie przez tydzień może dać nam się mocno we znaki i najzwyczajniej w świecie popsuć nam wakacje.
Dlatego, jeśli wybieracie się na wakacje nurkowe, najlepiej zapakujcie ze sobą cały sprzęt. Dzięki temu podczas nurkowania, będziecie mogli skupić się wyłącznie na podziwianiu miejsca nurkowego, a nie na „walce” z niedopasowanym sprzętem z bazy.
O tym, jak pakować nurkowy ekwipunek, by przeżył podróż samolotem, w kolejnych postach 🙂

Facebookpinterest

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *