Gdzie na nura? – Kamieniołom Piechcin

Facebookpinterest

Dzisiaj słów kilka o Piechcinie, niewielkim kamieniołomie, z coraz większymi możliwościami.

Kamieniołom zlokalizowany jest we wsi Piechcin (Kujawsko-Pomorskie) 17km od Inowrocławia.

Aby dojechać do bazy nurkowej musimy wjechać na teren wyrobiska ulicą fabryczną do rozwidlenia, skręcić w prawo, a następnie skręcić w lewo pod górkę na drogę gruntową.
Dokładna lokalizacja bazy Piechcin znajduje się tutaj : https://goo.gl/maps/zKgxkc9UHNx

Pisząc o tym miejscu należy koniecznie wspomnieć o infrastrukturze przygotowanej dla nurków. Już przy wjeździe pozytywnie zaskakuje nas obsługa bazy wyznaczając miejsce do zaparkowania i rozpakowania sprzętu przy jednym z garaży sprzętowych (tak, garaży!). Każdy w cenie nurkowania otrzymuje dostęp do zamykanego na kluczyk garażu z ławkami sprzętowymi, grillem, prądem i oświetleniem. Moim zdaniem pomysł trafiony w dziesiątkę. Dodatkowo na miejscu znajduje się sprężarkownia, toalety + prysznice (wybudowane dosłownie tydzień temu). Na terenie bazy znajduje się także biuro obsługi bazy gdzie przed każdym nurkowaniem należy podpisać listę nurkową, można tam także napić się pysznej kawy. Biuro znajduje się w jednym z wielu kontenerów postawionych wokół nurkowiska. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w owych kontenerach na ten sezon będą dostępne :

  • liczne sale wykładowo – multimedialne przystosowane do prowadzenia szkoleń nurkowych
  • miejsca noclegowe dla 2-5 osób w cenie około 150zł/ „domek”

Dobrze, przejdźmy w końcu nad wodę. Zejść do wody jest kilka, wszystkie z przygotowanymi, wybetonowanymi schodami z dostosowanymi dla nurków poręczami. Jedno zejście bezpośrednio do wody, dwa z pomostów pontonowych. Na bezpośrednim zejściu dostępne także ławki na sprzęt.

Pod wodą zatopione jest kilka „bajerów” takich jak fiaty 126p, hyundai, spory barko-holownik (leżący do góry dnem), kilka łódek w tym „statek miłości” który szczególnie polecamy ;).

Najciekawsza moim zdaniem część kamieniołomu to oczywiście ściany. Po jednej stronie piękny Arch przez który można przepłynąć niczym w Morzu Czerwonym, natomiast z drugiej strony zbiornika mini jaskinia do której można wpłynąć.

Opłaty w bazie realizowane są na zasadzie zł/nurkowanie i wynoszą około 20zł za pierwsze + 10zł za kolejne tego samego dnia. pełny cennik dostępny TUTAJ.

Na koniec kilka fotek:

Facebookpinterest

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *