Organizacje nurkowe – PADI

Facebookpinterest

Organizacji szkoleniowych ciąg dalszy 🙂
Dzisiaj napiszemy o PADI (Professional Association of Diving Instructors) Profesjonalnym Stowarzyszeniu Instruktorów Nurkowania, założonym w Stanach Zjednoczonych, w 1966 roku przez dwóch przyjaciół: Johna Cronina i Ralpha Ericksona.

PADI jest prywatną firmą, o międzynarodowym zasięgu i jest bezsprzecznie największą, najbardziej rozpoznawalną organizacją nurkową na świecie. Posiada siedem biur regionalnych. Placówka obsługująca szkolenia i certyfikaty wydawane w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Celem PADI jest udostępnianie nurkowania jak największej ilości osób na świecie, poprzez tworzenie bezpiecznej i łatwej drogi nauki nurkowania. Organizacja ta jako pierwsza stworzyła modułowy system szkoleń, wprowadziła jednolite programy szkolenia dla poszczególnych kursów (takie same na całym świecie!) oraz zaczęła wydawać materiały dydaktyczne dla kursantów i instruktorów. System edukacji nurka oparty jest na treningu progresywnym, który stopniowo wprowadza poszczególne umiejętności, informacje związane z bezpieczeństwem oraz znajomość lokalnego środowiska. Standaryzacja etapów nauki umożliwiła wprowadzenie dokumentu tzw. przeniesienia kursanta, dzięki któremu kurs można zacząć np., w Polsce, a skończyć, w dowolnym miejscu na świecie.
PADI prowadzi szkolenia wstępne (tzw. intro), nurkowania rekreacyjnego, technicznego, ale także kursy freedivingu i pierwszej pomocy oraz kursy profesjonalne dla instruktorów.

Strukturę szkolenia możecie znaleźć na stronie: PADI

Ciekawostki:
– PADI, jako pierwsza organizacja na świecie wprowadziła certyfikaty nurkowe ze zdjęciem
– organizacja prowadzi internetową bazę wydanych certyfikatów, dzięki czemu w każdym miejscu na świecie instruktor może potwierdzić Twoje uprawnienia wpisując do bazy Twoje podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko oraz datę urodzenia.
– od 1967 roku, PADI wydała ponad 24.000.000 certyfikatów nurkowych na całym świecie, rocznie wydaje około 900.000 certyfikatów.
– PADI wydaje certyfikaty w ponad 200 krajach i obszarach na całym świecie, czyli praktycznie wszędzie (!)

padi

Facebookpinterest

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *