Jedziemy na nura – pierwszy dzień w bazie nurkowej

Facebookpinterest

W dzisiejszej notce postaramy się przybliżyć Wam jak wygląda pierwszy dzień nurkowy w bazie 🙂 Po przyjeździe do wybranego centrum nurkowego najpierw poznacie kadrę, która będzie się Wami opiekować. Najczęściej podczas pierwszego spotkania instruktorzy zapoznają Was z dostępnymi miejscami nurkowymi i przedstawią wstępny plan nurkowań.
Po tym krótkim wstępie zostaniecie poproszeni o wypełnienie dokumentów, są to najczęściej: oświadczenie medyczne i zapoznanie się ze standardami bazy, a także formularz zrozumienia ryzyka związanego z nurkowaniem na sprężonym powietrzu. W kartach nurka będziecie musieli wpisać swoje dane, takie jak: imię, nazwisko, adres w Polsce, hotel i nr pokoju, w którym się zatrzymaliście, datę urodzenia, ilość dotychczasowych nurkowań, datę ostatniego nurkowania i stopień nurkowy. Najczęściej też baza zeskanuje Wasz certyfikat nurkowy. Po wypełnieniu formalności kadra podzieli Was na grupy nurkowe według uprawnień, czyli na nurków podstawowych i zaawansowanych 😉
Na koniec zostaje wypakowanie i przygotowanie sprzętu do nurkowania. Najczęściej każdy nurek dostaje skrzynkę z numerem (który jest wpisywany na Waszą kartę) lub skrzynkę z taśmą, na której wpisuje swoje imię. Do tej skrzynki pakujecie swój sprzęt nurkowy. Skafandry wiesza się na wieszakach (wieszaki mogą mieć numerki, które są zgodne z numerami skrzynek, warto zwrócić na to uwagę). Część baz stosuje również system wpisywania na kartę sprzętu, który nurek przywiózł ze sobą. Wówczas na karcie wpisujecie swój sprzęt: ilość i markę, dzięki temu wiadomo, który sprzęt jest Wasz nawet, jeśli ktoś pomyliłby skrzynki. Jeśli chcecie skorzystać z większej, 15L butli (pakiet najczęściej obejmuje butle 12l), warto to zaznaczyć na karcie nurka, tak samo jak korzystanie z nitroksu, jeśli baza go oferuje.
Płatność za nurkowania uiszcza się w pierwszy lub ostatni dzień nurkowy – zależy to od bazy 😉
Pamiętajcie, że wybierając się na nurkowania, warto oznaczyć swój sprzęt (można go podpisać np. markerem w wybranym miejscu), dzięki temu, nawet jeśli kilku nurków używa tego samego wyposażenia łatwo będzie je zidentyfikować.

Facebookpinterest

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *